10 maj
Po poteh Visoške kronike

Od četrtka, 14. aprila, do nedelje, 17. aprila 2016, je na naši šoli potekal drugi del izmenjave med Gimnazijo Novo mesto in Društvom Slovencev Kredarica iz Novega Sada. V izmenjavi, ki smo jo pripravili z Društvom za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto, je sodelovalo 8 dijakinj iz 3. A, 3.

Več

05 nov
Začetek sodelovanja z Novim Sadom

Foto: Suzana Krvavica V Novem Sadu je v času 23.–25. 10. 2015 potekal prvi del izmenjave osmih dijakinj novomeške gimnazije in osmih učencev slovenščine iz Novega Sada. V izmenjavi je poleg Gimnazije Novo mesto in Društva Slovencev Kredarica iz Novega Sada sodelovalo Društvo za razvijanje prostovoljnega dela Novo mesto. Več

Več

09 sep
Plavalno-potapljaški tečaj

Foto: Polonca Kukec Dijaki športnega oddelka 1. š Gimnazije Novo mesto so bili v času 25.–30. 8. 2015 na športnem taboru v Baški na otoku Krku. Več si lahko preberete v objavi pri dogodku.

Več

03 jul
Ekskurzija v London

Foto: Petra Pavlin Ekskurzija je bila izvedena med 13. in 15. junijem 2015, več si lahko preberete med dogodki.

Več

17 feb
PODROČNO PRVENSTVO V VELESLALOMU

foto: Breda Vovko 10. 2. 2015 je smučišče Brsnina v Kranjski gori gostila smučarje srednjih šol ljubljanske in dolenjske regije. Tekmovanje je potekalo v hladnem in sončnem vremenu. Naša dekleta so blestela v nastopih.Več si lahko preberete pri dogodkih.

Več