MEPI ekipa Gimnazije Novo mesto končala ZLATO poskusno odpravo

Zlata poskusna odprava je potekala od 17. do 20. 6. 2026 na Gorenjskem. Dijaki so startali v Kranjski Gori; pot jih je vodila preko Belce, Planine pod Golico in Koroške Bele, nato so se povzpeli do Valvasorjevega doma pod Stolom ter se spustili mimo Završnice in Brega vse do Bleda.
V štirih dneh so prehodili slabih 70 km in premagali kar 2250 metrov višinske razlike. Vsak dan so si pripravili okusen topel obrok (čevapčiči, testenine, palačinke – lakote res ni bilo ) in se utaborili na prostem.
Na poti so mimoidočim delili lepe misli in dobro voljo. Doživeli so veliko zanimivih izzivov, ki jim bodo za vedno ostali v spominu.
Bravo, ekipca
Udeleženci:
3a – Jakob Vrbinc
3b – Katja Čolič Aš, Eva Bevc in Veronika Pacek
3mm – Eva Sluga
avtorica prispevka: Janja Oklešen