Uspešni na ekipnem državnem prvenstvu v atletiki

V Ljubljani je 11. oktobra potekalo državno ekipno prvenstvo v atletiki. Za gimnazijo je tekmovalo 28 atletov in atletinj. Uvrstitev na državno prvenstvo smo si prislužili na področnem prvenstvu, kjer smo osvojili 2. mesto.

Tekmovanje je potekalo v dobrem vzdušju. V začetnih tekih nam ni dobro kazalo, nato pa smo v sončnem vremenu pričeli s tehničnimi disciplinami in osvajali dobre rezultate. Pri dekletih je Erin Novak osvojila drugo mesto v suvanju krogle, pri dijakih pa je Mario Križman prav tako osvojil drugo mesto in Vid Oštrbenk tretje mesto. V skoku v daljino je blestel Luka Kunej in z 6,35 m priskakal drugi najboljši rezultat. Viden rezultat je dosegla Manca Novak v skoku v višino s 160 cm in Gorjanec Loti s 154 cm. Ekipno so dekleta osvojila odlično 5. mesto, dijaki pa 11. mesto.

Več fotografij si lahko pogledate na povezavi.